łazienka w stylu marynistycznym

Łazienka w stylu marynistycznym – jak ją wyposażyć?

Z całą pewnością niezwykle intrygującym rozwiązaniem przy planowaniu wystroju jest aranżacja łazienki marynistycznej. Styl morski jest ponadczasową, wręcz uniwersalną stylistyką wnętrzarską, która sprawdza się, chociażby w przypadku pokojów dziecięcych. W tym jednak przypadku chcemy przyjrzeć się temu jak może być wystrojona łazienka w stylu marynistycznym.

Łazienka w marynistycznej odsłonie

Nie brakuje głosów wskazujących na to, że łazienka w marynistycznej odsłonie jest perfekcyjnym połączeniem stylu do typu pomieszczenia. Wynika to z prostego faktu. To właśnie łazienka jest najbardziej „wodnym” pomieszczeniem w domu. Dlatego też kolorystyka marynistyczna tematycznie wpasowuje się właśnie w takie postrzeganie tego pomieszczenia. Nadmorski krajobraz obecny w takiej łazience wprowadza niezwykłą lekkość, spokój i harmonię. Cechy te sprawiają, że pomieszczenie to jeszcze lepiej będzie spełniać swój cel.

Miętowa łazienka w stylu marynistycznym – kolorystyka łazienki marynistycznej

W sytuacji, gdy interesuje nas aranżacja łazienki marynistycznej, możemy sięgnąć po paletę zróżnicowanych barw. Nie ma wątpliwości, że kolory w stylu marynistycznym opierają się na konkretnym motywie przewodnim – dominują tutaj biel oraz błękity. Barwy morskie różnego rodzaju są wzbogacane akcentami żółci oraz czerwieni. Klasycznie mówi się o tym, że powinny dominować różne kolory wody. Możemy tu wskazać m.in. marynarski granat, głęboki odcień błękitu i inne. Zresztą, wspominany granat i złoto doskonale się tu łączą, nadając pomieszczeniu wyjątkowej, wysublimowanej elegancji.

Niezwykłą popularnością cieszy się również jaśniejsza kolorystyka wnętrz. Prym wiedzie przede wszystkim miętowa łazienka w stylu marynistycznym. Kolory ścian są zdecydowanie delikatniejsze niż w przypadku granatu, a jednocześnie wykorzystywane inspiracje kolorowe łączą w sobie błękity z pastelowym niebieskim i akcentami zieleni. Często miętowa łazienka wcale nie wydaje się tak wyraźna, jednak taki sposób aranżacji wnętrza nadaje pomieszczeniu jeszcze większej, uspokajającej i rozświetlającej harmonii. Nie mówiąc o tym, że jasny kolor wspomaga optyczne powiększenie pomieszczenia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Jakie zasłony do szarych ścian

Jeśli interesuje Cię wykonanie takiej łazienki lub szukasz po prostu remontu od podstaw w Krakowie – zadzwoń do nas lub napisz.

umywalki z szafkami

Jakie dodatki pasują do stylu marynistycznego? Jakie meble i dodatki warto wybrać?

Barwy morskie z całą pewnością wzmocnią klimat łazienki. Nie zapominajmy jednak o tym, że niezwykle istotne jest zadbanie o komplementarność w całej tej przestrzeni. Meble i dodatki muszą wpasować się w aranżację ścian. Może to być między innymi umywalka stylu marynistycznego – ona nie musi być utrzymana w morskim kolorze. Jak już wspominaliśmy, w tym stylu popularne jest stosowanie bieli. Dlatego też klasyczna umywalka stylu marynistycznego nie musi od tego odbiegać. Istotne jest przede wszystkim to, jakie dodatki do stylu marynistycznego zastosujemy. A tych trochę mamy!

Jakie marynistyczne dodatki do łazienki warto rozważyć? Możemy zastosować wszelkiego rodzaju ozdoby, zdobienia kafelków, umywalki czy lustra, które nawiązywać będą do stylu marynistycznego. Doskonale sprawdza się tu wszelkiego rodzaju modele statków, muszelki, rybki, koniki morskie, a nawet kotwica. Popularne są również ślady imitujące ruch morskich fal.

Marynistyczne dodatki do łazienki mogą również przybrać postać konkretnych akcesoriów, wśród których może być piękna, dekoracyjna mapa – może być ona powieszona, oczywiście w oszkleniu i ochronie przed wilgocią, może być wymalowana np. na drewnie, ale także może być naniesiona bezpośrednio na ścianę. Miłośnik motywów marynistycznych może nawet zadbać o to, aby klasyczna zasłona prysznicowa miała na sobie nadruk mapy – najlepiej wykonanej w starszym stylu, kojarzonym z filmów historycznych oraz produkcji osadzonych np. na Karaibach z czasów bardziej… pirackich.

Jakie płytki w stylu marynistycznym oddadzą nadmorski klimat?

W pokoju dziecka z pewnością mogłaby być zastosowana marynarska tapeta, jednak w łazience dominuje wilgoć. Wiedząc, że interesują nas kolory w stylu marynistycznym mamy dwa rozwiązania – a w zasadzie połączyć dwie opcje, które w wielu łazienkach są podstawą. Wybierając farby do wnętrz, zadbamy o to, aby dopasować je do całej aranżacji przestrzeni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Dobór materiałów do wykończenia domu/mieszkania. Czym się kierować?

Wystrój z całą pewnością warto wzbogacić o płytki w stylu marynistycznym. Sprawdzą się one w szczególność w pobliżu umywalki, wanny czy prysznicu, gdzie woda pojawia się samoistnie. Oprócz kolorystyki atmosfera morska może być wprowadzona poprzez subtelne motywy obecne na tych płytkach. Jakie mogą być tu wybrane rozwiązania? Doskonałym pomysłem jest stawianie na różnego rodzaju morskie symbole: rybki, muszelki, rozgwiazdy, kotwice… W zasadzie wszystko, co kojarzy się z morzem, oceanem.

Może Cię zainteresować również:

Najlepsze marynistyczne oświetlenie łazienki

Wybrane przez nas farby do wnętrz oraz płytki w stylu marynistycznym to jedno. Nie powinniśmy zapominać o tym, że aranżacja łazienki marynistycznej będzie niekompletna tak długo, jak nie zadbamy o właściwe oświetlenie. Dlaczego jest to istotne? Dostęp do światła realnie wpływa na odbiór całego pomieszczenia. Jest to fakt, z którym w zasadzie trudno jest się kłócić. Co więcej, nie każda łazienka ma dostęp do okna – a wieczorem i tak nie można liczyć na naturalne światło słoneczne. Dlatego też warto rozplanować marynistyczne oświetlenie łazienki.

Przede wszystkim powinno być w tym pomieszczeniu jasno, główna lampa może być utrzymana w stylistyce marynistycznej – ozdobiona wzorkami kojarzonymi z wodą. Doskonałym pomysłem jest również wykorzystanie mniejszych puntów świetlnych nie tylko dla zwiększenia funkcjonalności łazienki, ale również po to, aby podkreślić wykorzystane marynistyczne dodatki do łazienki.

Rozmaite ozdoby mogą być podświetlone sugestywnym światłem – np. mapa świata może mieć mniejsze punkty świetlne, które przy wyłączonym głównym świetle nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Rozwiązań jest tu wiele, a ograniczać może nas co najwyżej wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *