Blog

Jak wykończyć mieszkanie przeznaczone na wynajem?

Mieszkanie na wynajem to inwestycja, która przez długie lata może przynosić dodatkowy, stały dochód. Warto jednak pamiętać, że do wynajmu mieszkania powinniśmy się równie dobrze przygotować, jak do jego sprzedaży. Atrakcyjna nieruchomość na wynajem to zadbana nieruchomość, dlatego niezbędne jest przeprowadzenie remontu, zanim zaczniemy pokazywać mieszkanie potencjalnym najemcom. Jak wykończyć mieszkanie na wynajem? Podpowiadamy.

Czytaj dalej

Najważniejsze elementy wykończenia mieszkania

Wykończenie mieszkania jest niezwykle ważne, bo decyduje o komforcie, jaki będziemy odczuwali podczas przebywania w naszej prywatnej przestrzeni. Każdy z elementów wykończenia jest istotny, wpływając zarówno na estetykę, jak i standard mieszkania oraz jego funkcjonalność. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając ekipę wykończeniową? Jakie prace są kluczowe dla naszej wygody i komfortu zamieszkania? Podpowiadamy.

Czytaj dalej

Co to znaczy, że mieszkanie jest wykończone pod klucz?

Na rynku pierwotnym dostępne są zarówno mieszkania w stanie deweloperskim, jak i mieszkania wykończone pod klucz. W teorii mieszkanie wykończone pod klucz to mieszkanie, do którego możemy od razu się wprowadzić. W praktyce różnie z tym bywa, bo mamy do czynienia zarówno z odmiennym standardem wykończenia pod klucz, jak i nie zawsze uczciwym i profesjonalnym […]

Czytaj dalej