Sufit podwieszany

Co zamiast sufitu podwieszanego

Co zamiast sufitu podwieszanego? Jak wykończyć sufit w salonie, sypialni lub łazience? To zagwarantuje piękny sufit!

Jednym z popularniejszych rozwiązań stosowanych przy wykończeniu domu lub mieszkania jest zainstalowanie podwieszanego sufitu. Nie zawsze jednak spodziewany efekt jest zgodny z tym, jakie są nasze oczekiwania. Co zatem można wybrać zamiast sufitu podwieszanego? Przedstawiamy propozycje alternatywy dla sufitu podwieszanego!

Chcesz znaleźć pomysł na sufit? W tych sytuacjach warto go obniżyć!

Zanim przedstawimy alternatywne rozwiązania, warto zwrócić uwagę na kilka zalet, które sprawiają, że aranżacja sufitu podwieszanego jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim warto wymienić tu:

  1. Zasłonięcie nieestetycznego sufitu – konstrukcja sufitu podwieszanego sprawia, że doskonale nim przykryjemy rozmaite pęknięcia, czy też nierówności na suficie.
  2. Zmiana wystroju – aranżacja sufitu podwieszanego montaż ma tak przeprowadzany, że z powodzeniem nada przestrzeni bardzo atrakcyjny widok.
  3. Obniżenie nazbyt wysokich pomieszczeń – systemy sufitów podwieszanych znakomicie sprawdzają się np. w kamienicach – w szczególności, gdy chcemy połączyć ich montaż z ociepleniem pomieszczenia.

Jako sufit systemowy, podwieszany ma swoje zdecydowane zalety, ale również i wady.

Wady sufitów podwieszanych

Nie da się ukryć, że rozwiązanie to ma istotne wady. Oczywiście, kwestie wyglądu można pozostawić do indywidualnej dyskusji, niemniej jednak konstrukcja sufitu podwieszanego wyraźnie powoduje, że pomieszczenie jest optycznie zmniejszone, a nawet zniekształcone. Rozwiązania dla sufitów podwieszanych wady wyróżnia również to, że w pomieszczeniach z większą wilgocią (kuchnia, łazienka) konieczne jest zastosowanie specjalnych, lepszych jakościowo materiałów. Dodatkowo montaż sufitu podwieszanego nie zawsze jest prosty i możliwy. Choć stosowane są tu płyty gipsowo-kartonowe, sama konstrukcja jest ciężka. Dlatego też sufit podwieszany wymagania ma bardzo konkretne – przede wszystkim strop musi wytrzymać ciężar całej konstrukcji. Jakie zatem są alternatywy sufitowe?

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Jak łączyć kolory we wnętrzach? Jak dobrać ładne kolory wnętrz?

Personalizacja sufitu – co warto o niej wiedzieć? Jakie wykończenie sufitu warto rozważyć?

Wbrew pozorom wybór sufitu jest nie tylko istotny, ale i całkiem trudny. Ostatecznie jednak wszystko rozgrywa się na polu zapytania o to, co nam się podoba. Chcąc znaleźć dobry pomysł na sufit, warto wiedzieć, jakie opcje są dostępne. Wśród znakomitych rozwiązań można wymienić m.in. sufit napinany, sufit z kasetonem czy też panele sufitowe.

Dlaczego warto wybrać sufit napinany? Dobry pomysł na sufit

Patrząc na to, jakie ma sufit podwieszany wymagania, możemy pomyśleć o rozwiązaniu podobnym. Pomysł na sufit w takim wydaniu jest najlepszym przykładem alternatywy dla sufitów podwieszanych. Ma on bowiem podobną rolę, jednak jest tu stosowany zupełnie inny materiał. Płyty gipsowo-kartonowe są zastępowane przez folię PCV termokurczliwą lub ewentualnie tkaninę poliestrową.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że wciąż uzyskamy obniżony sufit (w lepszym dostosowaniu), który dodatkowo będzie doskonale dopasowany do wszelkich krzywizn ścian. Gdy wybieramy podwieszane sufity z płyt kartonowo-gipsowych, nie zawsze uzyskamy taki efekt.

Jednocześnie zabudowa sufitów napinanych jest konstrukcyjnie zdecydowanie lżejsza. Samo obniżenie można kontrolować i ograniczyć, co sprawia, że nawet przy niskim stropie rozwiązanie to będzie idealne.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że koszt sufitu napinanego jest zdecydowanie niższy aniżeli sufitu podwieszanego. Różnica jest spora jednak również w zależności od tego, jaki materiał wykorzystamy, by zamontować sufit naciągany. Jak to wygląda w praktyce? Cena sufitu napinanego może wahać się od 60 zł za metr kwadratowy do nawet 200 złotych, choć często spotkamy się z cenami w okolicach 130 złotych. Więcej kosztuje użycie wysokiej jakościowo folii.

panele sufitowe

Sprawdź naszą ofertę:

Jaki rodzaj sufitu warto wybrać? Jakie zalety mają kasetony sufitowe? Czy to elegancki sufit?

Swego czasu niezwykle popularne były tzw. kasetony sufitowe. Są one wykonane z drewna i wprowadzają bardzo elegancki wygląd, a przede wszystkim ciepłą i przytulną atmosferę. Czy sufit z kasetonem jest wciąż popularny? Niegdyś obrośnięte kiczem, dzisiaj kasetony znakomicie sprawdzają się jako piękny sufit w salonie. Co istotne, mnogość możliwości aranżacji przestrzeni doskonale komponuje się z izolacją cieplną.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Najważniejsze elementy wykończenia mieszkania

Warto wybrać panele sufitowe? Czy ten pomysł na sufit jest wart uwagi?

Rozważając różne innowacyjne sufity, można postawić również na panele. Doskonale rozwiązanie to sprawdzi się w takich pomieszczeniach jak:

  • salon,
  • sypialnia,
  • pokój dziecięcy,
  • korytarz.

Jeśli chcemy wybrać taki sufit w salonie, sprawimy, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne i klimatyczne, a jednocześnie nieco mniejsze optycznie. Piękny sufit nada przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Podsumowanie

Ostateczna decyzja zawsze powinna być dopasowana do osobistych preferencji, a także do specyfiki pomieszczeń, które wykańczamy. Inaczej potraktujemy sufit w łazience, a inaczej w salonie. W jednej sytuacji najkorzystniejsza będzie instalacja sufitu napinanego, a w jeszcze innej, oświetlenie sufitowe lepiej będzie współgrało z panelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *