mężczyzna remontuje mieszkanie

Jak wykończyć mieszkanie przeznaczone na wynajem?

Mieszkanie na wynajem to inwestycja, która przez długie lata może przynosić dodatkowy, stały dochód. Warto jednak pamiętać, że do wynajmu mieszkania powinniśmy się równie dobrze przygotować, jak do jego sprzedaży. Atrakcyjna nieruchomość na wynajem to zadbana nieruchomość, dlatego niezbędne jest przeprowadzenie remontu, zanim zaczniemy pokazywać mieszkanie potencjalnym najemcom. Jak wykończyć mieszkanie na wynajem? Podpowiadamy.

Mieszkanie na wynajem powinno trafiać w gust szerokiej grupy najemców

Na rynku nie brakuje mieszkań na wynajem, jednak nie wszystkie cieszą się popularnością wśród najemców. Dlaczego tak się dzieje? Dziś nawet studenci nie chcą mieszkać w zagraconej, urządzonej przypadkowymi meblami oraz zaniedbanej przestrzeni z dziurami w podłodze, odpadającymi kafelkami w łazience i farbą na ścianach, która pamięta zeszłe stulecie. Ceny mieszkań na wynajem rosną wprost proporcjonalnie do oczekiwań ich najemców, dlatego powinniśmy dobrze przygotować się do wynajmu. Kupując nowe mieszkanie na wynajem, mamy spore pole do popisu, bo stan deweloperski pozwala na dowolne wykończenie wnętrza. Mieszkanie pod klucz także nie sprawi wielkich problemów podczas prac wykończeniowych i aranżacji, jednak stare mieszkanie, które np. otrzymaliśmy w spadku, wymaga gruntownego remontu, jeżeli chcemy szybko znaleźć porządnego najemcę. Warto także określić grupę docelową najemców, aby dopasować zakres prac wykończeniowych i aranżację do potrzeb np. rodziny z dziećmi, pary, przebywających w podróży służbowej biznesmenów lub turystów.

ABC wykończenia mieszkania na wynajem

Po pierwsze i najważniejsze – wykończenie mieszkania na wynajem powinno stanowić neutralną bazę aranżacji, która zostanie dopełniona zgodnie z gustem najemcy. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmu długoterminowego. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest inwestycja w dobrej jakości materiały posadzkowe np. odporne na uszkodzenia i działanie wilgoci panele podłogowe w uniwersalnej kolorystyce. Nie warto decydować się na pokrywanie ścian kolorową farbą i tapetami, bo białe ściany nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale także pozwalają dodać wnętrzu świeżości i elegancji. W łazience, toalecie i kuchni powinniśmy zdecydować się na glazurę i terakotę w stonowanej, neutralnej kolorystyce, co sprawi, że nie zrazimy najemcy pstrokatym, męczącym wyglądem tych pomieszczeń.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę budowlaną do remontu domu/mieszkania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *