renowacja wnętrza

Częste błędy popełniane przy wykańczaniu wnętrz. Czego się wystrzegać?

Stworzenie idealnej aranżacji, która będzie zachwycała nie tylko swoją estetyką, ale też funkcjonalnością, to nie lada wyzwanie. Wymaga dużej wyobraźni i wiedzy, dlatego warto korzystać ze wsparcia projektantów. Bez pomocy specjalisty możesz bowiem łatwo popełnić błąd, który doprowadzi do tego, że niedługo później będziesz marzyć o ponownej zmianie wystroju. Sprawdźmy, jakie pomyłki są najczęstsze przy wykańczaniu wnętrz!

Niewłaściwe rozplanowanie oświetlenia

Jednym z największych błędów, które możesz popełnić przy aranżacji wnętrz, jest niewłaściwe rozplanowanie oświetlenia w domu. Zbyt mała liczba punktów światła może skutkować tym, że korzystanie z pokoi będzie męczące i niewygodne, szczególnie wieczorami. Największe znaczenie ma to w takich pomieszczeniach, jak kuchnia, łazienka czy biuro, gdzie wykonujesz rozmaite prace i zajęcia, które wymagają optymalnej ilości światła.

Brak spójności w aranżacji

Kolejnym często spotykanym niedopatrzeniem podczas wykańczania wnętrz jest brak spójności. Może się on objawiać niedopasowanymi do siebie meblami lub kolorami, a także stylem poszczególnych elementów. Pamiętaj, by aranżując wnętrza, zdecydować się na jeden kierunek – nowoczesny lub klasyczny – i zachować konsekwencję. W przeciwnym razie wnętrze nie będzie przytulne ani przyjemne oraz będzie sprawiało wrażenie bardzo chaotycznego.

Brak funkcjonalności

Zakup niefunkcjonalnych mebli to koszmar wszystkich projektantów. Nawet jeśli zachwycają one swoim fantastycznym, modnym wyglądem i pięknie pasują do całej aranżacji, szybko przekonasz się, że walory estetyczne to nie wszystko. Przy wyborze pamiętaj więc, by sprawdzić, że zapewnią one np. dostateczną ilość miejsca do przechowywania rzeczy i nie zajmą zbyt wiele przestrzeni, a codzienne korzystanie z nich będzie wygodne oraz praktyczne. Ponadto warto wiedzieć, że w wielu sytuacjach ważny jest umiar i mniej znaczy lepiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Kuchnia loftowa — projekt kuchni loftowej